Ботоксът като средство за лечение извън дерматологията

Ботулиновият токсин е добре познат, достъпен, безвреден и ефективен помощник в борбата с бръчките. Той е решение и на проблеми извън периметъра на това, което ви показва огледалото.

Ето и част от тях:

  • Мигрена - При остри мигренозни пристъпи ботоксът се инжектира в челото, темпоралната област и скалпа. Прецизността и професионализма на дерматолога тук са изключително важни, тъй като лечебния ефект може да се размине с естетичния и човек да остане със „замръзнало” чело и „паднали” вежди.
  • Бруксизъм (скърцане със зъби) - Инжектиран в челюстта, ботоксът я стеснява, повдига бузите и облекчава болката, която се появява при триенето на зъбите.
  • Хиперхидроза (свръхизпотяване на дланите и стъпалата) - Тук ботоксът действа върху мускулните влакна като блокира „сигнала” за действие от нервите към потните жлези.
  • Акне - Ограничава производството на себум и намалява възпаленията. Повърхностното инжектиране на малки дози контролира омазняването на кожата.
  • При проблеми  с косата - Приложен във фризьорството, ботоксът не се инжектира, а се разнася като балсам, борещ се със свободните радикали и, съответно, стареенето на косъма. Често той е обогатен с витамини Е и B5, колагенов комплекс и масло от хайвер. В зависимост от проблема – накъсване, дехидратация, косопад и др., ботоксът се оставя да престои от 20 минути до час. След процедурата косата не се мокри 72 часа.