Модрич сложи край на доминацията на Меси и Роналдо

Хърватинът грабна "Златната топка"

Звездата на хърватския национален отбор и "Реал" (Мадрид) Лука Модрич спечели най-ценния индивидуален приз във футбола - Златната топка.

Халфът остави зад себе си в призовата тройка миналогодишния победител Кристиано Роналдо и световния шампион с екипа на Франция Антоан Гризман.

Модрич сложи край и на 10-годишната тотална доминация на звездата на "Ювентус" и легендата на "Барселона" Лионел Меси. Двамата бяха неизменни победители за "Златната топка" от 2008 година насам. Аржентинецът дори остана извън първите 4 в класирането, което е най-слабият резултат за него на тази церемония от 2006 г.

Халфът на "Реал" (Мадрид) официално стана и първият хърватин удостоен с безценното отличие. Така Модрич се нареди до най-великите играчи.

През тази година Модрич стигна до финала на световното първенство по футбол с отбора на "шахматистите". Второто място след загубата от Франция е най-големият успех в историята на хърватския футбол, а огромен принос за него има именно Лука.